Techniki tańca

Zajęcia solo

Zajęcia solo
Izolacje (bodymovement) - dla wszystkich bez względu na wiek, płeć oraz...
staż taneczny. Nie jest ważne czy tańczysz salsę, hip hop, czy taniec towarzyski. Izolacje to doskonałe uzupełnienie każdej techniki tanecznej. Każdy tancerz musi zadbać o swoje ciało kondycję, elastyczność, która jest potrzebna w tańcu. Zajęcia poświęcone ćwiczeniom poszczególnych części ciała (klatki piersiowej, rąk, bioder), ich poruszaniu w wzajemnej niezależności (izolacje), nauce specyficznego ruchu ciała (styling). Poprzez zmienne tempo wykonywanych ćwiczeń, poczujecie pracujące mięśnie, o których nie mieliście pojęcia! Nauczycie się techniki ruchu, świadomości ciała, falowania, rolowania, ekspresji i swobodnego opadania. Zajęcia polegają na wykonywaniu określonych ćwiczeń z odpowiednią ilością powtórzeń. Już po kilku zajęciach, zwiększy się Twój zakres ruchu, oraz uzyskacie naturalne wzmocnienie mięśni.
Bachata ladies - Jak zrobić tego rolla, żeby był lekki ale intensywny?
Jak ułożyć ciało podczas przechylenia? Które mięśnie uruchomić przy pracy merengue? Jak stawiać kroki, a nie człapać nogami? Kiedy ruch rąk jest naturalny i wygodny? Jak łapać równowagę w obrotach? Jeśli nurtują Cię te i inne zagadki; jesli wiesz że jakość tańca w parze nie zależy wyłącznie od partnera, ale też od przygotowania ciała partnerki; jeśli w tańcu dawać z siebie więcej; jeśli chcesz się rozwijać i pracować nad swoim ciałem to to są zajęcia dla Ciebie :) To turbo rozwojowe zajęcia dla dziewczyn na każdym poziomie zaawansowania tanecznego. Uczymy się mechaniki pracy ciała w bachacie, techniki poszczególnych rodzajów ruchu, wzmacniamy ciałka, ćwiczymy izolacje, rozkminiamy bodymovement, pracujemy nad ruchem rąk i stóp, ruszamy głową, a przede wszystkim jesteśmy piękne (ale to wiadomo) :D Możesz przyjąć w dowolnym momencie! Do zobaczenia :)
Salsaton - fuzja seksownej salsy kubańskiej i energetycznego reggaetonu, zawierająca również elementy afro i rumby. Zajęcia te są przeznaczone dla...
płci pięknej, ponieważ łączymy w nich salsowy lady styling z kobiecymi ruchami reggaetonowymi. Czasem tańczymy w szpilkach wyzwalając pokłady swojej kobiecości i elegancji, a czasem wylewamy siódme poty tańcząc w wygodnym obuwiu w rytm gorących południowych bitów. Zdarza nam się również eksperymentować z tropicaną i fusion, czy też wplatać elementy timby i son. Te zajęcia są z pewnością dedykowane wszystkim miłośniczkom salsy, które marza o tym, aby urozmaicić swój taniec w parze, szczególnie o efektowne solówki, nauczyć się efektywnie wykańczać każdy, nawet najmniejszy ruch oraz poczuć się pewnie zarówno na parkiecie, jak i na codzień. Dołączyć może każda kobieta, która kocha taniec sam w sobie, ruch i świetną zabawę. Zajęcia prowadzimy na poziomie open, co oznacza, że mile widziane są wszystkie dziewczyny niezależnie od stopnia zaawansowania ich tańca. Staramy się dopasować poziom każdego treningu do umiejętności uczestniczek tak, aby każda zaczerpnęła coś dla siebie a po wszystkim opuściła salę w pełni zadowolona i naładowana pozytywną energią. Tutaj dużo się dzieje!
Cuban salsa lady style - Czy zdarza Ci się że w trakcie tańca partner puszcza Cię na parę taktów i po kilku obrotach nie wiesz co ze sobą zrobić?
Te zajęcia sprawią że na salsowym parkiecie poczujesz się pewnie i mega kobieco i na pewno nie pozostaniesz niezauważona przez przystojnych salseros ;) Poznasz technikę i tajniki zmysłowego kubańskiego stylingu w połączeniu z footworkami, elementami afro, rumby guaguanco, reggeatonu, tropicany. Nauczysz się też jak pięknymi kobiecymi ruchami interpretować i podkreślać kubańską muzykę. Calor!
Salsa con afro- Zajęcia solo dla osób tańczących salsę i chcących poznać...
technikę tańców afro-kubańskich (Yoruba, Rumba, Congo). Współczesna muzyka kubańska (timba) łączy rytmy folkloru afro-kubańskiego, sonu montuno, jazzu, funky. Na zajęciach poznasz elementy i technikę tańców afro-kubańskich oraz dowiesz się jak umiejętnie wykorzystać je na parkiecie tańcząc zarówno solo, jak i w parze.
Technika tańca - fuzja technik współczesnych i nie tylko, w których rozwijamy swoją świadomość taneczną. Na zajęciach uczymy się nie tylko samego układu...
ruch wykorzystujemy do przekazania emocji, które płyn± z danego tańca. Na tych zajęciach odnajdzie się każdy kto poszukuje czegoś więcej w szeroko pojętym tańcu. Zajęcia odbywaj± się na poziomie OPEN, wpadaj bez stresu o swój poziom smiley
Taniec kobiety - zajęcia rozszerzające możliwości taneczne w takich stylach jak:...
jazz, modern jazz, pop i in. Kobieta w genialnych choreografiach Mariusza Jasuwienasa może poczuć się bardziej świadoma swojego ciała, odnajduj±c w sobie pokłady energii, a także kobiecości, delikatności, finezji i odwagi w tańcu. Wszystko to śmiało możemy później wykorzystać w tańcu z partnerem. Zajęcia na poziomie OPEN - możesz przyjść bez stresu o swój poziom.
Taniec faceta - bądż w  tańcu coraz bardziej męski, uwolnij swój testosteron! Przy okazji sprawdzisz się w stylach takich jak...
np. hip hop, jazz czy poping, pod okiem jednego z najlepszych instruktorów i choreografów w Polsce. Zajęcia odbywają się na poziomie OPEN, a choreografie sa dość uniwersalne - odnajdą się tam także kobiety.
High heels- to technika łącząca elementy tańców nowoczesnych tj.
hip hop, newage, wacking, popingi inne Tańczymy oczywiście na obcasach! Jest to technika wymagająca koordynacji i świadomości ciała. Na zajęciach poznasz podstawy tańca na szpilkach, poznasz elementy różnych technik tanecznych, a zarazem zwiększysz zakres swojego ciała.Nauczysz się jak wydobyć z siebie miękkość, jak zmobilizować mięśnie do dynamicznego ruchu. Będziemy uczyć się ciekawych ruchów zlepionych w choreografie, które możesz wykorzystać potem w improwizacji czy tańcu z partnerem.
Sexy dance –tu przeniesiesz się do innej bajki!
W otoczeniu muzyki rodem ze świata burleski prosta i ultra kobieca choreografia pozwoli Ci wydobyć z siebie drzemiące pokłady seksapilu. Przy okazji nauczysz się jak z gracją zaprezentować ruch na scenie czy parkiecie.
Footwork – kroki, praca stóp, zabawa rytmem, czerpanie energii z podłogi.
Mega rozwojowe zajęcia dla wszystkich, którzy poszukują wszechstronnego rozwoju oraz tych, którzy wiedzą jak ważne w tańcu są nogi i stopy. Pracujemy nad ich wzmocnieniem, przyspieszeniem i koordynacją. Na początku będzie to dla Ciebie wyzwanie, ale z czasem poczujesz jak szybko zwiększa się Twoja kontrola nad stopami. Zajęcia dla dziewczyn i chłopaków, na poziomie OPEN.
Salsa men styling – dla wszystkich facetów ogarniających podstawowe kroki salsy kubańskiej
Solidny wycisk z kroków, techniki, izolacji - żeby jakoś w tej salsie wyglądać . Bo salsa to nie tylko figurki i wywijanie partnerką jak lassem na dzikim zachodzie. Im szybciej ogarniemy solidne podstawy, tym szybciej ogarniemy, o co w salsie chodzi i tym szybciej będzie czysty fun i ogień na parkiecie . Zajęcia na poziomie OPEN.
New age - nie zamykaj się na jeden styl!!!!
Zaskocz innych uniwersalnością na parkiecie. Zapraszamy na zajęcia, które odkryją przed Tobą elementy różnych styli tańca nowoczesnego. Dzięki nim Twój taniec będzie różnorodny, a Twoje ciało poszerzy zakresy Twoich możliwości.
Samba - miłośnicy głośnych karnawałowych rytmów -
dla was otwieramy nowy kurs samby brazylijskiej. Na zajęciach nauczymy się tańczyć nie tylko nogami i biodrami, ale całą Duszą. Samba to energiczny, ekspresywny i seksowny taniec kolorowej Brazylii. Tańcząc sambę uczysz się być pewną sobie kobietą, która zna swoje atuty.
Shuffle - to obecnie jeden z najbardziej popularnych stylów tańca na świecie!
Polega na pozornym "ślizganiu się" po podłodze, zakrapianym kickami, spinami i charakterystyczną pracą rąk. Musisz spróbować i zobaczyć czemu cały świat oszalał na punkcie tego tańca:D
Funk Carioca - prosto z Faveli. Tak tak, historia tego stylu pochodzi od muzyki brazylijskich favel
(pełne basu, etnicznych bębnów i bardzo prymitywnych tekstów ). Jest to dziki, namiętny nowoczesny taniec. Nie da się go tańczyć bez duszy i energii, bez całkowitego poddania się. Jest to prawdziwy w pełni funkcjonalny taniec, pełen emocji poprzez ruchy bioder (jak w twerk), klatki piersiowej, brzucha, shaking i inne prowokujące elementy.
Afro Mix -zajęcia łączące współczesne i klasyczne elementy tańca afrykańskiego
który powstawał na przestrzeni setek lat w wielu krajach Afryki Subsaharyjskiej, czyli tak zwanej Czarnej Afryki. Na zajęciach Afro Mix stawiamy duży nacisk na swobodę ruchu, wyczucie rytmu, ekspresję całego ciała oraz na świetną zabawę. Zajęcia mogą stanowić ciekawy substytut treningu fizycznego, ponieważ angażują do pracy zarówno dolne jak i górne partie ciała. Udział w zajęciach pozwoli ich uczestnikom na poszerzenie repertuaru ruchów tanecznych wykorzystywanych w życiu prywatnym, układy Afro można bowiem doskonale dostosować do wielu gatunków muzyki współczesnej.