5 sposobów na udany trening tancerza

Znasz powiedzenie “trening czyni mistrza”? Tu przekaz jest prosty: jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz trenować tak często, jak to możliwe. Czy to oznacza, że czeka Cię męcząca praca? Wręcz przeciwnie! Wykorzystaj te pięć sposobów na przyjemny trening.

Muzyka w sercu gra

Nie byłoby tańca bez muzyki, a może… nie byłoby muzyki bez tańca? Aby Twój trening był udany, wybierz ulubiony utwór i do dzieła!

Postawa robi swoje

Marzysz o ruchach pełnych płynności i gracji? To nie możesz być spięty! Pozwól ciału rozluźnić się, uwolnij głowę, ręce i stopy od stresu. To czas dla Ciebie i tańca! Dobra postawa i wytrwałość pozwolą Ci osiągnąć sukces.

Odetchnij pełną piersią

Podczas tańca ważne jest zachowanie właściwego rytmu oddechu. Przy każdym treningu poświęć chwilę na ćwiczenia - nabieraj głęboko powietrze przez nos, wypinając wyłącznie brzuch, a następnie powoli wypuszczaj je ustami, lekko wciągając brzuch. Głębokie oddychanie poprawia samopoczucie, odpręża umysł i dotlenia mięśnie.

Dobierz odpowiedni strój

Dobór właściwego ubioru może zaważyć na udanym treningu. Strój ma być przede wszystkim wygodny, ale może też wyrazić Twój temperament. Odkryte nogi czy plecy, styl latynoski, a może orientalny? Tańcz tak, jak Ci wygodnie.

A może impreza taneczna?

Nic tak nie rozwija, jak wykorzystanie umiejętności w praktyce. Dobra zabawa w tańcu to zdecydowanie najlepszy trening.

Te pięć wskazówek zapewni Ci bardzo udany trening. Nie zapomnij jednak o najważniejszym - o przyjemności z tańca!