Taniec - najbardziej naturalny sposób na odzyskanie mocy i pewności siebie.

Kiedy tańczysz cały świat tańczy z Tobą, bo całym światem jesteś Ty. Taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form ruchu, którą możemy się obdarować. Jest jak najpełniejsza ekspansja życia. Budzi z uśpienia, uelastycznia tkanki, usprawnia ciało. W okolicach przepony umieszczone jest centrum energetyczne splotu słonecznego.

Z tego punktu energia życiowa swoimi promieniami rozchodzi się po ciele. Przyjemne ciepło z „roztańczonej” przepony masuje narządy wewnętrzne, śledzionę, wątrobę i jelita. Cały nastrój człowieka ulega subtelnemu harmonizowaniu. Emocje i myśli wygładzają się niczym tafla spokojnego jeziora. Można powiedzieć, że ruch jest jak wędka, która wyławia moc z wnętrza i ukazuje na zewnątrz. Uruchamia przepływ energii witalnej, dodaje wigoru jednocześnie wyciszając. Na twarzy pojawia się uśmiech. Ten nieodłączny przyjaciel tancerza łagodzi i upiększa lice. Z uśmiechniętej buzi w swobodnym rytmie płynie fala pewności siebie.

Z lekkością i naturalną swobodą to, co niepotrzebne opada na dno, a na powierzchni rozkwitają kwiaty zdecydowanej i promiennej postawy życiowej. Wystarczy zacząć, wystarczy jeden maleńki krok, aby natura tańca połączyła tancerza z jego pełną mocą.