Jak poruszać się po kursach tańca?

W dzisiejszym tekście opiszę koronną zasadę poruszania się po kursach tańca. Niezależnie od tego, czy tańczysz bachatę, kizombę, salsę, tango, twerk, lindy hop, west coast swing, hiphop, balet, sambę, rumbę, walca czy mój ulubiony TWERK!

Jeśli jesteś początkującym tancerzem, to cała społeczność tańczących klaszcze łapkami, że z nami jesteś i podskakujemy z radości gdy Cię widzimy, ale są rzeczy, które musisz zrozumieć. Nie obrażaj się, zrozum. Cieszymy się bardzo, że chcesz się jak najszybciej nauczyć, ale musisz wiedzieć, że czasu spędzonego w tańcu nie da się oszukać. Ci co tańczą dłużej od Ciebie spędzili więcej dni na oswajaniu swojego ciała z nowym ruchem.

Dlaczego wybieranie kursu tańca, który nie odpowiada Twojemu poziomowi zaawansowania jest BEZ SENSU?

  1. Chodząc na zajęcia zaawansowane nie nauczysz się szybciej! Dostaniesz jedynie uwagi, które będą dla Ciebie zbyt trudne do zrealizowania.

  2. Twoja obecność na zajęciach nieodpowiadających Twojemu poziomowi zaawansowania może powodować frustracje:

- Twoją – frustrujesz się, gdy Ci nie wychodzi

- Grupy - Twój partner/partnerka może odczuć frustrację, gdy nie dajesz sobie rady

- Instruktora – Jak dobrać poziom zajęć właściwy dla grupy zaawansowanej, w której znajduje się jeden początkujący kursant?

Twój instruktor z pewnością pomoże Ci wybrać grupę najodpowiedniejszą dla Ciebie. Zanim wskoczysz na zbyt głęboką wodę, zapytaj czy dasz sobie radę. Chodzenie na podstawowe grupy jest naprawdę spoko i ma wiele ciekawych aspektów, których z kolei brakuje na grupach zaawansowanych. Nie odbieraj sobie zabawy uczestnictwa w podstawowych kursach.

Nie obrażaj się! Zrozum!

Nadal cieszymy się, że tańczysz. Nie przestawaj!

Łukasz Raś